Aktualności

Cheerleaderki na wózkach

Długo trwało zanim pierwszy film został opublikowany. Rozmowę nagrywaliśmy się w sierpniu 2020 roku, a gościem Małgorzaty Wrońskiej była Monika Matusiewicz Herrman, która jest trenerem pierwszej w Polsce sekcji Cheerleaders na Wózkach.I to właśnie cheerleaderki na wozkach będą bohaterkami naszej rozmowy.

Od gimnastyki artystycznej po sekcję cheerleaders na wózkach

Najpierw była gimnastyka artystyczna. Monika, jako mała dziewczynka zapragnęła trenować tę piękną dyscyplinę sportu. W rozmowie opowiada, co ją zachwycało, a co sprawiało trudności. Później przyszedł czas na Flex Sopot, zespół cheerleaders, który występuje na dużych wydarzeniach sportowych. Przez pewien czas współpracowali także z Fundacją Marcina Gortata MG13, czego efektem był wyjazd do USA i występy przed tamtejszą polonią, a także na meczu NBA.

W drugiej części filmu posłuchacie jak powstała sekcja cheerleaders na wózkach, a także jak wyglądają ich treningi, a także przygotowania do występów-również od strony technicznej. Rozmawiamy także o pierwszych obawach Moniki przed podjęciem tego wyzwania, które zdecydowanie się opłaciło. Treningi przynoszą im dużo radości, a rozpoznawalność grupy owocuje występami.
Co więcej, o drużynie został nakręcony film dokumentalny, który zdobył wiele nagród na festiwalach. Posłuchajcie o wszystkich historiach tej sekcji. Trenerka- Monika Matusiewicz Herrmann opowiada wspaniale, aż chce się słuchać.

Odwiedź Youtube i zobacz cheerleaderki na wózkach i ich historię.

Bądź na bieżąco z treningami i występami dziewczynek! Polub je na facebooku. Na pewno będą zachwycone Twoją obecnością. Kliknij tutaj

Zapraszamy zatem do obejrzenia filmu pod tym linkiem (KLIK), a także do subskrypcji całego kanału, aby być na bieżąco (KLIK)