Aktualności

Kurs trenera cheerleadingu BASIC na przestrzeni lat

Dziesięciolecie istnienia działalności gospodarczej, jest zawsze dobrym momentem, aby dokonać pewnych podsumowań, a także porównań. Dlatego przestawimy jak kształtował się Kurs trenera cheerleadingu BASIC na przestrzeni lat. Przeczytasz tutaj sporo o historii Cheer Project.

kurs trenera cheerleaders basic na przestrzeni lat małgorzata wrońska

Cheer Project Małgorzata Wrońska został założony 14 listopada 2011 roku. Wcześniej, kursy organizowane były przez firmę Beaty Kwiatkowskiej. Zatem zawsze legalnie 🙂

Pierwszy kurs, jak i kilka kolejnych, trwał trzy weekendy, a jego program był bardzo obszerny.
Początkowo, kurs miał pokrywać większość merytorycznych potrzeb, jakie mogą przyjść podczas zakładania, bądź prowadzenia początkujących zespołów cheerleaders.

Skupialiśmy się nie tylko na choreografiach turniejowych, ale także takich, które swoim charakterem odpowiadają występom meczowym. Prezentowaliśmy je w wielu stylach i stąd powstał pomysł szalonych warsztatów tanecznych Hip Hop vs. Latino. Podczas warsztatów tworzona była choreografia mieszająca oba style. Tak, nie boimy się własnych pomysłów 🙂

Ponieważ świat stał się coraz szybszy, a my wszyscy razem z nim i ciekawych wydarzeń stało się coraz więcej, wiedzieliśmy, że może być ciężko wygospodarować dla naszych Kursantów trzy weekendy na szkolenie. Dlatego też, kurs trenera cheerleaders BASIC został lekko odchudzony. Usunęliśmy z niego podstawowe podnoszenia taneczne i stunty. W ten sposób stworzyliśmy nowy kurs- Acro BASIC. Aktualnie tematyka podnoszeń tanecznych będzie tematem osobnego szkolenia. Jeśli interesuje Cię tematyka podnoszeń tanecznych kliknij w ten tekst.
Szkolenie trenera cheerleadingu odchudzilismy o zajęcia z jazzu. Przenieśliśmy je na poziom advanced. Co więcej, szykujemy kurs tylko z jazzu. Z pewnością będziemy o tym informować szwem i wobec.

Szkolenia trenerskie cheer, to nasza specjalność

W zasadzie to jest to specjalność Małgorzaty Wrońskiej, która dba o poziom merytoryczny oraz program każdej edycji kursu. Przed założeniem Cheer Project – jako działalność gospodarczą, szkolenia nagle rozrosły się w wielu kierunkach. Zajmowaliśmy się szkoleniami, które pomagały Nauczycielom “utanecznić” swoich Uczniów. Jednak w pewnym momencie, pomimo sporej popularności, należało oddzielić szkolenia z cheerleadingu od szkoleń takich jak “taniec w szkole”, czy “gry i zabawy na lekcji WF”. Był to moment, w którym stało się jasne, że cheerleading jest tym, co powinno stanowić trzon tej działalności.

Od tego momentu kurs trenera cheerleadingu BASIC został oparty o potrzeby turniejowe trenerów i drużyn. Omawiamy regulaminy turniejowe, również z perspektywy sędziego, ponieważ uważamy, że zasady muszą być jasne. Technika taneczna, a także inne elementy jak np. skoki, omawiane są tak, aby trenerowi cheerleadingu było jak najłatwiej i najskuteczniej nauczyć swoich zawodników. Na kursie trenerskim BASIC skupiamy się na podstawach, często mówiąc rzeczy, wydawałoby się oczywiste, które muszą wybrzmieć. Kursanci twierdzą, że właśnie takie podejście jest dla nich bardzo cenne, ponieważ pokazujemy, że nie należy bać się podstaw i jeśli ich się nie zrobi dokładnie, później przyjdą tego konsekwencje.


Przyszłość Cheer Kursów Trenerskich

Zdecydowanie przewidujemy wiele zmian, a także formuł online. Uruchomiliśmy już dwa kursy online i cieszą się one sporą popularnością. Są to elementy gimnastyki artystycznej i sportowej we freestyle pom a także anatomia i rozciąganie dla cheerleaders. Główną zaletą tego kursu jest Anna Kwitniewska- polska olimpijka w gimnastyce artystycznej, a także to, że szkolenie możecie włączyć w dowolnej dla siebie porze.

Kolejnym projektem, nad którym nieustannie pracujemy jest projekt Bezpieczny Zawodnik. Jest to pomysł szerszy, bo nie odnosi się tylko do szkolenia trenerów cheerleaders, ale do wszystkich sportów. Dla trenerów cheerleadingu będzie tam mały blok, oparty o wiedzę zdobytą podczas szkolenia w USA CHEER- organizacji, która zajmuje się szkoleniem kadry narodowej Stanów Zjednoczonych.

Zatem rozwijamy się. Rozwijamy się dzięki WAM, że z nami jesteście przez te lata i to Wy jesteście nieustannie dla nas inspiracją.

I tak właśnie Kurs trenera cheerleadingu BASIC na przestrzeni lat się zmieniał.

Zapraszamy do obszernej galerii wielu naszych kursów. GALERIA