Aktualności

Wykłady Małgorzaty Wrońskiej dla sędziów Polskiego Związku Sportowego Cheerleadingu

Szkolenie Polski Związek Sportowy Cheerleadingu
W dniu 13 grudnia 2020 odbyło się pierwsze, wspólne dla Polskiego Związku Sportowego Cheerleadingu i Polskiego Stowarzyszenia Cheerleaders szkolenie sędziowskie.
Szkolenie zostało zakończone egzaminem, po którym część osób uzyskało licencję sędziowską kategorii 2. Ci z Uczestników, którzy już wcześniej zdawali egzaminy sędziowskie, mogli podejść do egzaminów na kategorię 1. 

Szkolenie obejmowało swą tematyką etykę sędziowską, freestyle pom, drill dance, high kick, acro solo, cheer jazz, cheer hip hop, pom dance oraz cheerleading akrobatyczny. 

Kadrę szkoleniową stanowili eksperci zarówno z Polskiego Związku Sportowego Cheerleadingu oraz Polskiego Stowarzyszenia Cheerleaders.

Małgorzata Wrońska podczas swoich wykładów, przedstawiła tematykę freestyle pom, high kick, drill dance, acro solo. Poza elementami wprowadzającymi sędziów w daną kategorię, omówiła także te kategorie na wybranych przykładach, popartych materiałem filmowym. Nie bez znaczenia było też doświadczenie Małgorzaty w sędziowaniu, zdobyte na 3 kontynentach, a także podczas sędziowania jako sędzia główny Mistrzostw Polski w cheerleadingu sportowym. 

Jak zwykle po wykładach Małgorzaty odbyła się dyskusja z przyszłymi sędziami. Z pewnością udzielone odpowiedzi, zaspokoiły ciekawość i rozwiały wątpliwości Uczestników, co udowodniła wysoka zdawalność egzaminów.

W wykładzie pomogło międzynarodowe doświadczenie sędziowskie, a o którym więcej możecie przeczytać na stronie Doświadczenie sędziowskie. Dzięki temu, może zaprezentować szersze spojrzenie na cheerleading, a także wskazać różnice w cheerleadingu w różnych krajach. Tak samo istotne były uwagi, dotyczące kwestii organizacyjnych. Ważne też były wskazówki dotyczące standardów turniejowych ICU.

wrońska polski związek sportowy cheerleadinigu
wrońska szkolenie pzsc
Szkolenie Polski Związek Sportowy Cheerleadingu małgorzata wrońska

Zajrzyj do sekcji webinarów Małgorzaty Wrońskiej. Organizuje je co miesiąc i na żywo są one bezpłatne. Wejdź na www.cheerwebinar.pl , a także przeczytaj o najnowszym webinarze.

Szkolenie Polski Związek Sportowy Cheerleadingu