Aktualności

Jak założyć zespół cheerleaders lub z nim współpracować?

Szkolimy trenerów cheerleadingu od wielu lat, ale nigdy nie poświęciliśmy wiele czasu samemu procesowi zakładania drużyny cheerleaders. Zatem jak założyć zespół cheerleaders lub z nim współpracować? To są pytania, które będziemy rozwijać w najbliższym webinarze.

Po pierwsze, jaki jest cel zakładania zespołu cheerleaders?

Z jednej strony odpowiedź na to pytanie jest dosyć prosta. Jeśli jednak spojrzymy szerzej, na możliwości jakie mają zespoły cheerleaders, to odpowiedź nie jest już taka prosta.

Przede wszystkim, należy się zastanowić nad tym czy zespół jest niezależnym, komercyjnym podmiotem, czy stanowi część klubu sportowego. Z tym wiąże się wiele kolejnych kwestii. Jeśli jest to zespół niezależny to pod jaką formą prawną działa.

Kolejną kwestią jest wybór komunikatu jaki będzie publikowany na zewnątrz, czyli na stronach internetowych, social mediach ect. Co się z tym wiąże? Cały wizerunek zespołu.

Wizerunek zespołu cheerleaders

Wizerunek, to nie tylko wygląd tancerek (tancerzy), ale także dobór kolorystyki, rodzaju grafik (tutaj zależy czy zespół jest dziecięcy czy dorosły), choreografii, doboru repertuaru muzycznego ect.

Należy tutaj podjąć decyzję czy zespół ma obrać konkretną linię marketingową. Czy np. jest promowany jako “piękne cheerleaderki-modelki”, czy jako “drużyna sportowa” poważnie podchodząca do treningów.

Jak założyć zespół cheerleaderek i jak z nim współpracować

No właśnie, zakładanie zespołu to jedno, a długofalowa współpraca z nim jest mocno skomplikowana. Do gry wchodzą aspekty prawne (umowy, udostępnienie wizerunku, warunki współpracy), programowe (rodzaje repertuaru), a także PR (np. obecnośc podczas działań promocyjnych klubu)

Tematów jest bardzo wiele i znakomitą część z nich pokrywać będzie webinar “Jak założyć zespół cheerleaders i z nim współpracować”. Uczestnicy otrzymają checklistę, która ułatwi zakładanie zespołu.

Zapisy na webinar odbywają się na www.cheerwebinar.pl

Zachęcamy także do dołączenia do wydarzenia na Facebooku

Webinar poprowadzi Małgorzata Wrońska, która ze swoimi zespołami występowała na największych imprezach sportowych w kraju i za granicą.

webinar cheer jak założyć zespół cheerleaders
webinar cheer jak założyć zespół cheer

A jak już założysz zespół i będziesz potrzebować kursów trenerskich, to służymy pomocą. Sprawdź nasze profesjonalne Kursy Trenerskie w Cheerleadingu


Masz pytania? Chętnie na nie odpowiemy! Napisz do nas lub zadzwoń 887 782 420

    Wybierz temat