Aktualności

Warsztaty z podnoszeń tanecznych i sportowych dla mażoretek

Jest to niezwykłe miłe, że ufają nam coraz szersze środowiska sportowe. Tym razem zostaliśmy zaproszeni do Leszna, aby poprowadzić zajęcia z podnoszeń tanecznych i sportowych -którymi nazywamy stunty.

Przeczytaj relację z warsztatów z podnoszeń tanecznych i sportowych, które odbyły się w Lesznie

Na warsztaty z Małgorzatą Wrońską przyjechały 54 zawodniczki sportów mażoretkowych. System pracy drużyn cheerleaders a mażoretek bardzo się od siebie różni. Przede wszystkim, cheerleading kładzie większy nacisk na sprawność fizyczną zawodników. Cheerleading– w wersji tanecznej- freestyle pom nie skupia się tak bardzo na trickach wykonywanych z pomponem. Dyscyplina ta stawia na umiejętności taneczne i sportowe zawodników. Stąd większe skupienie nad sprawnością zawodnika niż w sportach mażoretkowych.
Dlatego też sporo czasu poświęciliśmy- ponieważ pojechaliśmy tam szkolić z podnoszeń tanecznych i sportowych- na wzmocnienie obręczy barkowej a także na siłę eksplozywną, która zasadniczo jest kluczem w podnoszeniach.

warsztaty szkoleniowe z podnoszeń tanecznych w Lesznie, rozgrzewka
fot. Urszula Knieć. Warsztaty dla mażoretek w Lesznie

Dlaczego podnoszenia taneczne i sportowe to dobry pomysł z pokazach mażoretek?

Mażoretki występują na wielu rodzajach imprez. Są to wydarzenia nie tylko sportowe jak mecze, czy mistrzostwa Polski, czy okręgów, ale także parady z okazji rocznic czy świąt państwowych. Mażoretki- w przeciwieństwie do cheerleaders również występują do muzyki granej na żywo przez orkiestrę.

Podnoszenia taneczne jest to coś, co zawsze uatrakcyjnia pokaz i prezentuje wszechstronność zespołu. Dobrze ułożone podnoszenia w choreografii wyglądają lekko i dynamicznie, a także nie widać, że zespół się do podniesienia szykuje. Jest to jedna z najtrudniejszych kwestii, jeśli chodzi o podnoszenia.

Warsztaty w Lesznie z podnoszeń tanecznych i stuntów w Lesznie, zdjęcie grupowe

Jak podnosić szybko i sprawnie podczas pokazów mażoretkowych i cheerleaders?

Kluczem do wszystkiego jest technika danego podnoszenia, a także siła eksplozywna, która to gwarantuje dynamikę. Ważne jest też to, aby głównym celem (bardzo ogólnym) było utrzymanie pionu u wszystkich osób zaangażowanych w podnoszenie. Dlatego też, częścią warsztatów było ćwiczenie wchodzenia w pion oraz wybijanie się z nogi tylnej- co nie dla każdego jest naturalne.
Podczas całych warsztatów panowała atmosfera zabawy, a także dużego skupienia, które jest istotne do wytłumaczenia każdej osobie jego roli, co zapewniało sukces. Zarówno warsztatów jak i każdego z Uczestników.
Przeczytaj jak Małgorzata Wrońska opisuje współpracę z zespołami KLIK

Za zdjęcia z poniższej galerii dziękujemy Pani Urszuli Knieć z Leszna

Jeśli chcesz zamówić warsztaty skontaktuj się z nami!

    Wybierz temat