Aktualności

Czy cheerleaderki są potrzebne na meczach?

 czy cheerleaderki są potrzebne na meczach skok eurobasket

To pytanie zadaje sobie wiele klubów sportowych. Nie ma co ukrywać. Współpraca z zespołem cheerleaders wymaga nakładów. Niekoniecznie finansowych, ale z pewnością muszą zostać wykonane dodatkowe czynności, chociażby związane z samą komunikacją. Dlatego też, wiele klubów ma bardzo obojętne podejście do tego, co prezentowane jest ja ich boiskach. Jest to dość zdumiewające zjawisko, ponieważ jest to klubowe boisko i to klub odpowiada za to, co tam jest prezentowane. Jak wskazano wcześniej, nawet najmniejsza współpraca z zespołem cheerleaders wymaga dodatkowych działań, dlatego wiele klubów zadaje sobie pytanie czy cheerleaderki są potrzebne na meczach?

Cheerleaders na meczach za i przeciw

Pierwszą rzeczą na jaką należy zwrócić uwagę to fakt, że nie ma przepisów, obligujących kluby do pokazów cheerleaders w przerwach. W niektórych ligach oprawa meczowa jest obowiązkowa, co nie oznacza, że to właśnie zespoły cheerleaders mają ją stanowić. Za oprawę można też uważać Dj’a grającego w trakcie przerw i konferansjera, którzy będą animować publiczność.
Cheerleaders na meczach z pewnością są miłym dla okaz przerywnikiem w grze drużyn. I nie mamy tutaj na myśli tylko aspektów “urodowych”. Za miłe dla oka uważamy pokazy, w których dużo się dzieje, są różnorodne, stroje dobrane są do repertuaru i miejsca.
Często to właśnie pokazy cheerleaderek i wykorzystana do nich muzyka potrafi podtrzymać energię publiczności do samego końca meczu.
Poza tym, zespół cheerleaders świetnie może się sprawdzić w interakcji z najmłodszymi kibicami. np. Przykładem mogą być animacje przed meczem (malowanie buziek ect.). Może to sprawić, że mały kibic jeszcze chętniej będzie brał udział w meczu.

Dlaczego jednak uważamy, że cheerleading na meczu to dobry pomysł? Bo przynosi on o wiele więcej aktywności niż tylko pokazy na meczu. Cheerleading jest tak naprawdę szansą marketingową dla klubu. Oczywiście nie jedyną, nie popadajmy w przesadę.
Współpraca z cheerleaders powoduje dodatkowe aktywności w klubie, które można wykorzystać w działaniach marketingowych i PR. Począwszy od zwykłego zwiększenia zasięgów, aż po udział w akcjach charytatywnych.

Czy cheerleaderki są koniecznością na meczu?

 czy cheerleaderki są potrzebne na meczach

Zdecydowanie nie są.

Ale, jeśli klub zdecyduje się na takie pokazy, to warto wykorzystać taką współpracę w 100% zarówno jako oprawę meczu, działania marketingowe i PR.

Małgorzata Wrońska, poświęciła temu cały artykuł, który został opublikowany w SportMarketing.pl, włącznie z podaniem konkretnych przykładów działań marketingowych. Zatem jeśli zastanawiasz się czy cheerleaderki są potrzebne na meczach, to z pewnością ten artykuł rozszerzy naszą odpowiedź na to pytanie.

Zapraszamy do lektury, a jeśli potrzebujesz więcej wiedzy, to zapraszamy na szkoleni CHEER DANCERS, które przeznaczone jest dla zespołów, które na co dzień współpracują z klubami sportowymi.


Jeśli potrzebujesz konsultacji choreograficznej lub marketingowej dla swojej drużyny, skontaktuj się z nami. Użyj formularza lub po prostu zadzwoń 887 782 420

    Wybierz temat