Aktualności

Nowatorskie szkolenie o Bezpieczeństwie Zawodnika

W cheerleadingu zasada “Safety First” jest na pierwszym miejscu. Przede wszystkim, zasada ta mówi, że bezpieczeństwo jest priorytetem i nie ma od tego wyjątków.
Cheerleading jest sportem, który stwarza wiele możliwości doznania kontuzji (o czym Małgorzata Wrońska pisała KLIK), dlatego też prewencja jest bardzo istotna.
Warto też zaznaczyć, że jeśli chcemy, aby Zawodnicy jak najdłużej trenowali, to należy zapewnić im najbardziej optymalne warunki. Co rozumiemy przy optymalne warunki? Nie chodzi tutaj tylko o to, aby sala spełniała standardy BHP i żeby nikomu sufit nie spadał na głowę, ale też o przyjazną atmosferę, o konkretną, ale też serdeczną komunikację z innymi.

Dlatego też, wychodząc naprzeciw potrzebom Trenerów, a także Rodziców Zawodników stworzyliśmy szkolenie, które odpowie na wiele pytań, a przede wszystkim zwiększy świadomość, dotyczącą bezpieczeństwa.

Szkolenie Bezpieczny Zawodnik


Dlaczego?

Bezpieczny zawodnik jest innowacyjnym szkoleniem, mającym na celu przygotowanie trenerów i włodarzy klubów sportowych do stworzenia Zawodnikowi bezpiecznych warunków uprawiania sportu. Jest to niezbędne, jeżeli do współpracy z Zawodnikiem podchodzi się długofalowo.

Szkolenie jest także przeznaczone dla Rodziców Zawodników, aby zwiększyć ich świadomość w przepisach, a także w zagrożeniach, jakie niesie ze sobą trenowanie- również w sferze psychicznej. 

Tematyka szkolenia obejmuje zagadnienia prawne, aby zapewnić najlepsze gwarancje Zawodnikom i Trenerom, a także psychologiczno-zdrowotne, aby trenowanie rozwijało zawodnika, a nie tylko go eksploatowało. Zostaną omówione zaburzenia odżywiania, a także efekty przetrenowania. Odporność psychiczna Zawodnika stanowić będzie dużą część szkolenia.

.

Uczestnicy szkolenia zostaną także zapoznani z tematyką cyber bezpieczeństwa, a także dowiedzą się jakie mogą być skutki podawania zbyt wielu danych w Internecie. Poza niebezpieczeństwami w związku z korzystaniem z Internetu, których opis można naleźć w kodeksie karnym, poruszona zostanie także tematyka ochrony wizerunku zawodnika.

Organizatorzy szkolenia nie boją się tematów trudnych, dlatego też zostaną omówione przestępstwa przeciwko wolności seksualnej i obyczajności. Uczestnicy poznają symptomy, mówiące, że dziecko mogło paść ofiarą oprawcy. 

Prelegenci zostali dobrani bardzo starannie, aby zapewnić jak najwyższy poziom merytoryczny oraz pełne wyczerpanie tematu. Każdy z prelegentów jest wysokiej klasy specjalistą w swojej dziedzinie.

Szkolenie odbędzie się w dniach 16-17.10.2021 w trybie online, a zatem mogą Państwo obejrzeć szkolenie z dowolnego miejsca na ziemi 🙂

Zapraszamy do odwiedzin strony internetowej www.bezpiecznyzawodnik.pl , gdzie mogą się Państwo zapoznać z prelegentami. Jesteśmy niesamowicie dumni, że tak znakomici eksperci przyjęli nasze zaproszenie.

A także na fanpage na Facebooku KLIK