Szkolenia

Taniec klasyczny w cheerleadingu

taniec klasyczny w cheerleadingu

Taniec klasyczny w cheerleadingu jest wykorzystywany bardzo często. Zarówno we freestyle pom, drill dance i high kick możemy znaleźć jego elementy.

Nie trzeba bardzo daleko szukać, ale technika wykonania piruetów, skoków szpagatowych pochodzi właśnie z tańca klasycznego. Ponadto, nawet jeśli nie wykonujemy tych elementów, to samo rozciągnięcie, wzmacnianie oraz utrzymanie pionu zaczerpnięte z tańca klasycznego przyniesie super efekty.

Szkolenie Taniec Klasyczny w Cheerleadingu

Stworzone przez nas szkolenie ma odczarować taniec klasyczny. Dzięki wiedzy merytorycznej i metodologicznej naszych wykładowców, dowiesz się nie tylko jak wykonać poszczególne elementy, ale także jak nauczyć ich swoją drużynę.

Zaczniemy od pionu! To od niego zależy prawie najwięcej. Jeśli nie jesteśmy w stanie go utrzymać, niemożliwym będzie wykonanie serii piruetów poprawnie. Dlatego zadbamy o to, abyś poznał/a ćwiczenia wzmacniające pion. Dodamy do tego kilka zabaw, aby nasi najmłodsi zawodnicy się nie nudzili.

Sporo kreatywności naszej prowadzącej- Anny Kłos pozwoli Wam na samodzielne tworzenie ćwiczeń wprowadzających tzw. wprawek.
Anna ma doświadczenie w uczeniu zawodników cheerleadingu podstaw tańca klasycznego, dlatego bardzo dobrze, co w cheerleadingu się przyda.

kobieta wykonująca piruet

Rozciąganie i wzmocnienie

Kobieta wskazuje na swoją rękę, w tle plakat rozkładu mięśni człowieka

Aby wykonać większość elementów z tańca klasycznego, wykorzystywanych w cheerleadingu należy odpowiednio wzmocnić swoje ciało, a także osiągnąć pewien poziom rozciągnięcia. Oczywiście, nie wszystkie elementy wymagają rozciągnięcia, jednak kontroli nad własnym ciałem a także siły już tak.

Dlatego też, to szkolenie zostało wzbogacone o informacje z anatomii i rozciągania, które zostało dostosowane do nauczanych elementów!

Jeśli masz problemy z nauczeniem grupy prawidłowych piruetów, fouette, utrzymania pionu lub skoków szpagatowych, to jest to szkolenie idealne dla Ciebie.

Dużą wagę będziemy przykładać do metodyki nauczania, zrozumienia danego ruchu oraz ćwiczeń wprowadzających.

Zajęcia prowadzą:

Anna Kłos, która jest dyplomowanym instruktorem tańca współczesnego, a tanecznie związana jest z Teatrem Groteska w Krakowie.

Jest świetnym pedagogiem i metodykiem. Doskonale wie, które elementy tańca klasycznego są niezbędne dla cheerleaders i jak je wykorzystać w choreografii. Jest Mistrzynią Polski Cheerleaders w kategorii Senior II.

W programie YOU CAN DANCE dostała się do etapu warsztatów w Buenos !
Współpracuje z zespołami cheerleaders w zakresie tańca klasycznego

Katarzyna Pamuła – pedagog, choreograf, tancerka i menedżer.
Absolwentka Krakowskiej Akademii Tańca, Studia Baletowego Opery krakowskiej oraz Szkoły Aktorskiej i Telewizyjnej „SPOT”. W 2009 roku otrzymała tytuł zawodowego artysty tancerza w Związku Artystów Scen Polskich, a rok później obroniła pracę dyplomową na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie.

W 2016 roku uzyskała tytuł magistra na Uniwersytecie Jagiellońskim, specjalność- zarządzanie mediami. Jest również absolwentką studiów podyplomowych z zakresu choreografii oraz pedagogiki tańca. Aktualnie tancerka, choreografka niezależna,
pedagog tańca klasycznego, jazzowego i współczesnego oraz aktorka Teatru KTO.

Pracuje w renomowanych szkołach tańca w Krakowie oraz prowadzi warsztaty tańca klasycznego dla dorosłych. Na stałe współpracuje ze Staromiejskim Centrum Kultury Młodzieży. Od 2011 roku jej choreografie kwalifikują się do światowych finałów konkursu DANCE WORLD CUP, zajmując wysokie miejsca.
Cały czas kształci się i rozwija, biorąc udział w warsztatach tanecznych w Polsce i za granicą. Doskonali swój warsztat biorąc udział w szkoleniach metodycznych. Autorka programu Ballet Conditioning Training. Jest otwarta na nowe pomysły i wyzwania. Nieustannie poszukuje nowych inspiracji, a przez ruch, bezruch… ciągle dowiaduje się nowych rzeczy o sobie samej. Ruch i muzyka są nieodzowną
częścią życia… Uważa, iż jedno jest motorem drugiego, a o tańcu nie da się pisać (…) taniec trzeba tańczyć.

Anna Ludwikowska– Fizjoterapeutka, która swoją taneczną karierę rozpoczynała od Disco. W międzyczasie była zawodniczką (z sukcesami!) aerobiku sportowego. Specjalistka od stretchingu.

Termin szkolenia: 7 maja 2023 roku

Zgłoszenia tylko do 30 kwietnia 2023

Miejsce: Kraków

Liczba godzin: 8 zegarowych

Cena:  450 zł (przy wpłacie do 30 marca 2023 cena wynosi 350 PLN)

Uczestnicy otrzymają dyplom uczestnictwa w szkoleniu oraz materiały szkoleniowe.

Zapisów należy dokonywać mailowo szkolenia@mwronska.pl

Zapraszamy 🙂

Jeśli masz pytania, dotyczące szkolenia to zapraszamy do kontaktu poprzez formularz lub telefonicznie 887 782 420

    Wybierz temat